Akdeniz Belediye Meclisi’nin, geçen yıl Ekim ayında yaptığı toplantıda aldığı oybirliği aldığı kararla, üniversitelerin 4 yıllık lisans ve 2 yıllık önlisans bölümlerini kazanan Akdenizli gençlere eğitim desteği sağlanması kararlaştırılmıştı. Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak; 4 yıllık lisans ve 2 yıllık önlisans bölümlerinde okuyan öğrencilere sağladıkları eğitim desteğinde, ikinci taksitlerin öğrencilere teslim edilen banka hesap kartlarına bugün itibariyle yatırılacağı bilgisini verdi.

Mersin ESOB 'İşletme Desteği Komisyonu Toplantısı' Mersin ESOB 'İşletme Desteği Komisyonu Toplantısı'

Akdeniz Belediyesi’nin lisans öğrencilerine sağlayacağı toplam 2 bin 300 TL tutarındaki eğitim desteği 3 taksit halinde (750+750+800 TL); önlisans öğrencilerine sağlayacağı bin 300 TL’lik eğitim desteği de 2 taksit halinde (650+650 TL şeklinde) banka hesap kartlarına yatırılacağı açıklanmıştı. Öte yandan eğitim desteğinin ilk taksiti Ocak ayında öğrencilerin hesaplarına yatırılmıştı. Sağlanan destekten 315’i lisans; 216’sı önlisans olmak üzere toplam 531 öğrenci faydalanıyor.

Akdenizli gençlerin ve çocukların eğitimine destek sunmaya devam edeceklerinin altını çizen Gültak; “Hem üniversite kazanan gençlerimizin eğitim hayatlarını biraz daha rahat koşullarda sürdürebilmeleri hem de ailelerinin yükünü bir nebze hafifletmek için elimizden gelen her türlü imkânımızla öğrencilerimizin yanında olmayı sürdüreceğiz. Kentimize göç eden depremzede çocuklarımızı da yalnız bırakmıyor, eğitimlerine destek veriyoruz. Öğrencilerimizden tek isteğimiz ise, derslerine sıkı çalışarak istedikleri yere gelmeleri, hem ailelerine hem de bizlere gurur ve mutluluk yaşatmalarıdır. En kıymetli varlığımız, geleceğimizin teminatı çocuklarımıza tüm hayatlarında sağlık, mutluluk ve başarı diliyorum” ifadelerini kullandı.