Akdeniz Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ile Akdeniz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklığında, “5 Haziran Dünya Çevre Günü” kapsamında gerçekleşen etkinlik öncesi çocuklara, maske ve eldiven dağıtıldı. Ardından yüzlerce çocuk, neşe içerisinde okullarının avlusu, bahçesi, civar sokaklar ile kaldırımlarda gördükleri atıkları toplayıp poşetlere doldurdu.

5-11 Haziran Çevre Haftası kapsamında gerçekleşen ve öğretmenlerin de katıldığı etkinlikler dizisinde, ilkokul çağındaki binlerce çocuğa, temiz, sağlıklı ve düzenli bir çevrede yaşamanın önemi ve gerekliliği konusunda bilinç ve farkındalık yaratmak hedefleniyor.

MESKİ sıcak asfalt kaplama çalışmalarına devam ediyor MESKİ sıcak asfalt kaplama çalışmalarına devam ediyor

Öte yandan hafta dolayısıyla, Akdeniz Belediyesi’ne bağlı birimlerin temiz ve sağlıklı çevre hakkının korunması ve sürdürülmesi amacıyla etkinlikleri devam edecek. Bu amaçla, tüm dünyada nesli koruma altında olan deniz kaplumbağalarının yumurtlama bölgesi de olan Adanalıoğlu ve Kazanlı sahillerinde, 8 Haziran Perşembe günü kalabalık bir katılımla temizlik faaliyeti gerçekleştirilecek.