10 bin sulama göletine binlerce 'Lepistes' balığı bırakıldı 10 bin sulama göletine binlerce 'Lepistes' balığı bırakıldı

Silifke Belediyesi Garaj Amirliği Üretim Atölyesinde hurdaya ayrılan malzemeleri tamir, bakım ve onarımını yaparak tekrar kullanılır hale getirdiklerini söyleyen Belediye Başkanı Sadık Altunok, bu çalışmayla israfın önüne geçtiklerini ve bu hizmetler için harcanacak paranın da belediye kasasında kaldığını belirtti.

Hurdaya ayırılan her malzemeyi atmadıklarını ve yeniden değerlendirdiklerini belirten Silifke Belediye Başkanı Sadık Altunok, “Yaptığımız bu tasarrufla belediyemiz büyük bir mali yükten kurtulmaktadır. Hurda olarak ayrılan ve belediyemize ait atölyede depolanan demir, alüminyum, ahşap ve diğer malzemeleri atmıyoruz, bu malzemeleri atölyemizde yeniden kullanarak halkımızın ihtiyaç duyduğu ortak kullanım alanlarında modernleştirilmiş bir şekilde kullanıma sunuyoruz. Bu çalışmamızla birlikte hem israfı önlemiş oluyoruz, hem de belediye bütçemizde binlerce liralık tasarruf sağlamış oluyoruz” dedi.

Altunok ayrıca, üretim atölyesinde atıl halde bulunan demir ve profil parçalarının birleştirerek işe yarar hale getirildikten sonra elde edilen malzemelerle halkın ve belediye birimlerinin ihtiyaçlarının karşılandığını da bildirdi.