Vali Pehlivan Yenişehir Belediyesi BETEM’de incelemelerde bulundu Vali Pehlivan Yenişehir Belediyesi BETEM’de incelemelerde bulundu

Mersin’in Bozyazı ilçesinde, Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünün (HEM) açtığı emlak danışmanlığı kursu büyük ilgi gördü. Tapu işleri, emlakçılık, hukuk, kadastro ve şehir planlaması ve halkla ilişkiler üzerinde verilen emlakçılık kursuna 43 kursiyer katılıyor.
Hafta içi 17.00 ile 22.00 saatleri arasında verilen kursta toplam 120 saat emlakçılık eğitimi verileceği bildirildi. HEM usta öğreticisi Pınar Altınöz tarafından verilen kursta tapu işleri, emlakçılık, hukuk, kadastro ve şehir planlaması ve halkla ilişkiler konuları işleniyor. İlçe halkının yoğun talebi doğrultusunda yıl içinde ikinci kez bu kursu açtıklarını belirten Bozyazı HEM Müdürü Kemal Boz, “Bozyazı’da ve ülkemizde inşaat sektörü hızla ilerliyor ve buna bağlı olarak da hızlı bir emlak alım satımı, yaşanıyor. Buna bağlı olarak emlak büroları açılıyor. Bu işin daha bilinçli yapılması için eğitimini almak şart. Kursumuzda emlak kiralama, emlak alım satımı, emlak belediye işleri, emlak noter işleri, emlak vergi dairesi işleri, halkla ilişkiler, iş organizasyonu, tapudaki işlemlere kadar her şey öğretiliyor. Açtığımız kursun sonunda kursu tamamlayan kursiyerler sınava alınacak. Başarılı olanlara belge vereceğiz. Belge alan kursiyerlerimiz büro açarak yönetmenliklere uygun bir şekilde mesleklerini yapabilecekler” dedi.