12 yaşındaki kızı kandırıp kaçırdılar 12 yaşındaki kızı kandırıp kaçırdılar

Bozyazı Orman İşletme Müdürü Fahri Uzlar, yangınların yüzde 90'nın insan kaynaklı olduğunu belirterek, özellikle orman alanı ve yakınlarında ateş yakılmaması konusunda vatandaşların duyarlı olmasını istedi.
Mersin Orman İşletme Müdür Yardımcısı iken Bozyazı Orman İşletme Müdürlüğü görevine atanan Fahri Uzlar, yeni görevine başladı. Orman yangınlarına karşı vatandaşları uyaran ve yangınların yüzde 90'nın insan kaynaklı olduğunu söyleyen Uzlar, özellikle orman alanı ve yakınlarında ateş yakılmaması konusunda vatandaşların duyarlı olmasını istedi. Uzlar, “Vatandaşımızdan beklentilerimiz özellikle anız, piknik ve çoban ateşi yakmamaları. Sigaralarını seyahat halindeyken dışarı atmamalarını arzuluyor ve bekliyoruz” dedi.
Ormanda en ufak duman ve ateş gören vatandaşların vakit geçirmeden 177 veya 112 numaralı ücretsiz hatları arayarak yardım istemeleri gerektiğini belirten Uzlar, vatandaşlardan yangınla mücadelede destek beklediklerini ifade etti. Orman yangınlarıyla mücadele çerçevesinde, Mersin il sınırları içerisindeki ormanlık alanlara girişlerin 1 Temmuz -31 Ağustos 2023 tarihleri arasında yasaklandığını hatırlatan Uzlar, “Yasak süresince vatandaşlarımızdan isteğimiz, ormanlık alanlara girmemeleri, yasaklara uymalarıdır. Gelecek kuşaklara daha güzel bir dünya bırakabilmek için doğayı, ormanlarımızı koruyalım. Unutmamalıyız ki ağacıyla, ormanıyla, taşıyla, toprağıyla bu cennet vatan hepimizindir. Ona sahip çıkmak, gelecek nesillere daha zengin bir miras bırakmak görevimizdir. Bu vatandaşlık görevimizi yerine getirirken çocuklarımıza da ağacı ve ormanı korumayı öğretmeli ve bu bilinçle ormanlarımıza sahip çıkmalıyız. Ormanlar, bir milletin en önemli zenginlik kaynaklarındandır. Ormanlarımızı hep birlikte koruyalım” diye konuştu.