Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Mersin Şubesi’nin başlattığı ve Akdeniz Belediyesi, Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Akdeniz Kent Konseyi’nin de destek verdiği “Bir Kitap da Benden” kampanyasıyla; 6 Şubat’ta meydana gelen deprem felaketinin etkilediği kentlerde yaşayan çocuklar ve gençlere binlerce kitap ulaştırılacak. Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak da yaptığı çağrı ile ülke çapında başlatılan kitap bağışı kampanyasına tüm Mersinlileri destek vermeye davet etti.

Gültak; “Deprem bölgesinde bulunan çocuklarımız ve gençlerimiz için bağışlayacağınız kitaplar onlar için güzel bir hediye olacak. Kampanya, deprem sonucu kitaplarını kaybeden çocuklarımız için yaz tatili ile birlikte moral ve motivasyon desteği olacak. Kitap kampanyasına destek verecek bütün hemşerilerime de şimdiden teşekkür ediyorum. Toplanan tüm kitaplar, 6 Şubat’ta meydana gelen deprem afetinin yaraladığı Hatay, Kahramanmaraş, Gaziantep, Kilis, Diyarbakır, Adıyaman, Malatya, Elazığ ve Osmaniye illerimizde yaşayan çocuklarımıza ulaştırılacak” dedi.

Mersin'de öğrenim yardım tutarları arttırıldı Mersin'de öğrenim yardım tutarları arttırıldı

Öte yandan “Bir Kitap da Benden” kampanyasına destek vermek isteyen Mersinliler, bağışlamak istedikleri kitapları, Akdeniz Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü hizmet binasına (Eski Üniversite Hastanesi Acil Binası) ve Yenişehir Dumlupınar Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne teslim edebilir.