Öte yandan Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, İçişleri Bakanlığı tarafından deprem mağduru vatandaşlar için başlatılan “Evim Yuvan Olsun” kampanyasına destek çağrısında bulundu.

Katolikler, Azize Tekla Bayramı'nda Mersin’de ayin düzenledi Katolikler, Azize Tekla Bayramı'nda Mersin’de ayin düzenledi

Akdeniz Belediyesi, bir yandan Mersin’e göç eden binlerce deprem mağduru vatandaşı mahalle kültür sanat evlerinde ve sosyal tesislerde ağırlarken, bölgede yaşayan afetzedeler için başlattığı yardım seferberliğine aralıksız devam ediyor. Bir yandan iş makineleri ile cadde ve yollarda bulunan inşaat atıkları ve molozları kaldırıp yolları açan ekipler, afetzede vatandaşlara temiz su ulaştırıyor, çadır kent kurulacak zeminleri düzenliyor, tuvalet çukuru kazımı yapıyor.

Hatay Kırıkhan’da bulunan Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Gündüz Mahallesi’ne kurulan çadır kent için zemin düzenleme çalışmaları yaptı. Yine Kırıkhan'da bulunan Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri de arazözler yardımıyla bölgede bulunan vatandaşların her gün temiz içme suyu ihtiyacını gidermeye devam ediyor.

Diğer yandan Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak da yaptığı çağrıda; T.C. İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nın (AFAD) başlattığı “Evim Yuvan Olsun” kampanyasını hatırlattı, depremzedelere evini açmak veya kiraya vermek isteyen Mersinlilere çağrı yaptı. Gültak, “Gün, kardeşlik ve dayanışma duyguları için bir ve birlik olma günüdür. Devlet ve Millet el ele vererek, acılarımızı ve yaralarımızı hep birlikte saracağız. Değerli hemşerilerime çağrımdır; Depremlerde evini kaybeden ve kentimizin farklı ilçelerine göç eden afetzede vatandaşlarımıza destek verelim, gücümüz ve imkânlarımız ölçüsünde lütfen onlara yardımcı olalım” ifadelerini kullandı.