Rejisörlüğünü Melih Öztürk’ün yaptığı eserin orkestra şefi Rustam Rahmedov ve Aytuğ Ülgen, koreografı Berna Turhan İleri, koro şefi ise Anıl Aydın.

Ünlü Ressam Gürbüz Doğan Ekşioğlu’nun “Benim Kedilerim” Sergisi Mersinlilerle Buluşuyor Ünlü Ressam Gürbüz Doğan Ekşioğlu’nun “Benim Kedilerim” Sergisi Mersinlilerle Buluşuyor

Ölen Kocasından kalan serveti nedeniyle çevresindeki erkeklerin gözdesi haline gelen Hanna Glawari seçimini kimden yana kullanacaktır? Dünya operet repertuvarının saheserleri arasında olan eserde Hanna Glawari’yi Şebnem Ağrıdağ Kışlalı ve Ayşegül Devrim Dinçer; Danilo Danilovitsch’yi ise Hakan Aysev, Zafer Erdaş, Korhan Dinçer dönüşümlü olarak canlandıracaklar.

Mersin Devlet Opera ve Balesi Orkestrası, Korosu ve Bale Sanatçılarının birlikte sahneleyeceği “Şen Dul Opereti”nin dekor tasarımı Adnan Öngün, kostümü Osman Şengezer, ışık tasarımı Tarı Deniz’e ait.

Eserin prömiyeri 22 Ekim 2022 Cumartesi saat 20:00’de, ikinci gösterimi 25 Ekim 2022 Salı saat 20:00’ de olacak. Biletler Opera gişesinden, biletinial.com adresinden temin edilebilecek.