Mersin Kore Kültür Derneği tarafından düzenlenen 2. Mersin K-pop festivali merakla bekleniyor. 2015 yılından beri aktif olarak faaliyet gösteren Mersin Kore Kültür Derneği, Korece derslerinin yanı sıra birçok etkinlik düzenliyor. Bu etkinliklerden biri de 30 Temmuz Cumartesi günü saat 18.00’da Forum AVM’de gerçekleşecek olan 2. Mersin K-pop Festivali.

Festivalde stant etkinlikleri,  dans etkinlikleri, hediye çekilişleri ve yarışma olacak. Gösteride daha önce K-pop yarışmasında birinci olan kişilerin özel performansları da yer alacak. Etkinliğe katılmak için yurtdışından ve Türkiye’nin çeşitli şehirlerinden Mersin’e gelen yarışmacılar da yer alacak

Etkinliğin amacı Mersin halkına Kore kültürünün bir parçası olan K-pop’ı tanıtmanın yanı sıra K-pop sever gençlere deneyim kazandırmak ve fırsaatlar sağlamak.

“Gençlerin tutkusunu görmek en güzel kısımdı.”

Etkinliği düzenleyen koordinatör Lee Woori bu etkinliği hazırlarken en çok eğlendiği kısmın Türkiye’deki gençlerin tutkusunu görmek olduğunu belirtti. Etkinlik hakkında düşüncelerini “Pandemiden dolayı herkes mutsuz ve zor dönemler geçirdi. Ama bu etkinlik sayesinde gençlerin bir şeyler yapma tutkusunu görmek bizim için ayrı bir gurur vericiydi. İleride bu etkinliğin Türkiye ve Kore ilişkileri için de çok faydalı olacağını düşünüyorum.” şeklinde belirtti.

MDOB “Don Kişot Balesi” MDOB “Don Kişot Balesi”