Başkan Yılmaz: "Gazi ve şehitlerimizin ailelerinin her zaman yanlarındayız" Başkan Yılmaz: "Gazi ve şehitlerimizin ailelerinin her zaman yanlarındayız"

Mersin'de dar gelirli ailelerin çocuklarına kıyafet desteği sağlamak adına başlatıla ‘Kıyafet Evi Projesi’nin 3. şubesi Silifke’de açılarak hizmete girdi.
Mersin Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, sosyal güvencesi olmayan, 0-12 yaş çocuğa sahip olan ailelerin çocukları için kıyafet ve ayakkabı desteği sağlayan 'Kıyafet Evi’nin ulaştığı çocuk sayısı, her geçen gün artmaya devam ediyor. İlki Mersin merkezde Ulu Cami Meydanında açılan 'Kıyafet Evi’nin 2.’si Tarsus Duatepe Mahallesi’nde hizmet verirken, 3. şubesi de Silifke’de açılarak hizmet vermeye başladı. Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığına bağlı Kıyafet Evi’nden faydalanan vatandaşlar ise bu hizmet ile Büyükşehir Belediyesinin aile ekonomilerine destek olduğunu ifade ederek, teşekkürlerini iletiyor.
Yeni açılan Silifke Kıyafet Evi’nden faydalanmak isteyen vatandaşlar, Toros Mahallesi Mirza Bey Caddesi Silifke Otogarı adresinde yer alan Silifke Kıyafet Evi’ne giderek, dilekçe ile başvurularını yapabiliyor.

Kıyafet Evleri bir mağaza gibi hizmet veriyor
İhtiyaç sahibi vatandaşlar Büyükşehir Kıyafet Evi’nden yılda 3 kere, iç giyimden ayakkabıya varana kadar çocuklarının kıyafet ihtiyaçlarını karşılayabiliyor. Çocukları önceleyen Kıyafet Evi sayesinde aileler, her bir çocuk için 2’şer parça kıyafeti, bir mağazadan alır gibi seçip, üzerinde deneyerek alabiliyor.

"Kıyafet Evi 14 bin çocuğa ulaştı”
Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığına bağlı Kıyafet Evi’nde görev yapan Fulya Arlı Yüksekdağ, “Büyükşehir Belediyesinin Kıyafet Evi hizmeti, herhangi bir sosyal güvencesi olmayan ve 0-12 yaş arası çocukları olan ailelere yönelik yardımı içermektedir. Şimdiye kadar Mersin merkez ve Tarsus'ta hizmet vermekte olan Kıyafet Evi, bir aileye yılda 3 kez yapmış olduğu yardım ile 14 bin çocuğa ulaşmıştır. Mersin’de 3.’sü açılan Silifke Kıyafet Evi’ne de, sosyal güvencesi olmayan ve 0-12 yaş çocuğa sahip tüm vatandaşlarımızı beklemekteyiz” dedi.

Aileler Kıyafet Evi hizmetinden oldukça memnun
Silifke Kıyafet Evi’nden faydalanan vatandaşlardan Resule Kor, “Buradan aldığımız kıyafetler, aile ekonomimize katkı sağlıyor” derken, Hatice Çabuk da “Buradan çocuğuma bir pantolon ve ayakkabı aldım. Ürünleri beğendim. Aile bütçemize de iyi bir katkı oldu. Vahap Bey’e teşekkürlerimizi sunuyoruz” diye konuştu.