Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi bünyesinde düzenlenen etkinlikte, Münir Özkul ve Adile Teyze Çocuk Gelişim Merkezlerindeki minikler ile aileleri yer aldı. Şarkılar, danslar ve gösterilerle şenlenen miniklerin ellerindeki bayraklar, etkinlik sonuna kadar dalgalandı. Günler öncesinden etkinliğe hazırlanan miniklerin, kendi becerileri ile çizdikleri Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk resimleri ve Cumhuriyete ilişkin yazdıkları yorumları da kreş bahçesinde sergilendi.

Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı bünyesindeki Çocuk Gelişim Merkezlerinin Eğitim Koordinatörü Özlem Tanışık, “Cumhuriyetin 99’uncu yılını, Münir Özkul ve Adile Teyze Çocuk Gelişim Merkezlerindeki miniklerimizle birlikte, uzun süredir sürdürdüğümüz hazırlıklarla kutluyoruz. Miniklerimizle Cumhuriyet haftası çerçevesinde Cumhuriyet’in bize getirdiği yenilikler, hayatımıza kattıkları hakkında etkinlikler yapmıştık. Bu etkinliklerin sergisi de oldu ve bu sergiyi inceliyor velilerimiz. Cumhuriyet ışığında yolumuza devam ediyoruz. Coşkumuz sürüyor” dedi.

Mezitli Belediyesinin yazlık sinema sezonu başladı Mezitli Belediyesinin yazlık sinema sezonu başladı

Bayram sevincini yaşayan minikler da Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e olan sevgilerini ifade ettiler. Miniklerden Mehmet Can, “Güzeldi. Çok eğlendim. Etkinlik yapıyoruz. Ben Atatürk’ü çok seviyorum. Cumhuriyet demek özgürlük demek” derken, Cemre Akgül ise “Dansımızı yaptık. Şiirimizi okuduk. İstediğimiz her şeyi yaptık. Bugün çok eğlendim. Atatürk’ü de çok seviyorum. Atatürk bizim kalbimizde yaşıyor. Atatürk de bizi çok seviyor” ifadelerini kullandı.