C. Celalettin Cengiz
Köşe Yazarı
C. Celalettin Cengiz
 

Yerel Seçime Doğru, Neden “Cumhur İttifakı” ?

  ***Türkiye’nin kaderiyle özdeşleşmiş AK PARTİ davası da CUMHUR İTTİFAKI ruhu da içi boş, izafi bir söylem değildir.   ***Tarih şahittir ki; emperyalist Batı’nın yüz yıldır ülkemize ve milletimize vurduğu prangalardan kurtarmak için Sn.Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan; yerli ve milli duruşuyla Türkiye düşmanlarına karşı çok cepheli “ya öleceğiz, ya olacağız” çizgisinde varoluş  kavgası vermektedir.   ***Tarihin derinliklerinden beri mücadelenin hiç bitmediği, rehavet, güç kaybı ve istikrarsızlık gerçekleştiği anda uluslararası arenada akbabaların hazır kıta beklediği çevre coğrafyalarda görülmektedir.  ***Vatan eylediğimiz Anadolu’yu Milli Mücadele ruhuyla, canı pahasına müdafaa etmeye hazır çok neferimiz olduğunu biliyoruz. Bu değerli duruş, Türk Milletinin güçlü yanıdır.  ***Ancak bilinmelidir ki; savaş her zaman cephede değil, bazen diplomaside, bazen ekonomide bazen de farklı sosyal alanlarda olabilmektedir. —Bu çetin mücadelede mazlumların umudu ERDOĞAN’ın elini ve gücünü zayıflatmak, acaba kime yarar?  —Böyle bir duruma; direk veya dolaylı sebep olmak milli bir duruş olabilir mi?  —Bu bir yerel seçimdir, “Belediye Başkanı, Meclis üyesi, Muhtar seçeceğiz” diyerek seçimi basite indirgemek veya nefsi düşünerek farklı bahanelerle fantezi üretmek, ülke gerçeklerinin bir araya getirdiği, Türkiye’nin ali menfaatlerini önceleyen CUMHUR İTTİFAKI ruhunu anlayamamak, büyük fotoğrafı görememek anlamına gelmez mi?  —Ülkemizde 20 yıl öncesine göre kayıp olarak görülen, özlemi çekilen ne olabilir ki?   ***Sözün özü; şayet varsa eksiklik; ki olabilir. Bu eksiklikleri yine CUMHUR İTTİFAKI’nın giderebileceği unutulmamalıdır.  ***Tamda bu eksikliklerin giderilmesi ve yenilerinin gelmesi konusunda; Mut’un yetiştirdiği, Bakan yardımcılığı döneminde başarısı tescilli,  hizmet aşkıyla dolu, çözüm odaklı çalışan, kendisini millete adamış bir değer MKYK üyemiz Sn.Mustafa SEVER var.  ***Mersin’imize pozitif getirisi olacağı çok açık. Merkezi hükümet ve yerel yönetim arasında köprü olup iş üreteceğinden ilçemiz ve bölgemizin sorunlarına sahip çıkacağından zerre şüphe yoktur. Yine teşkilatın mutfağında yetişmiş vatandaşın dilindenden de, derdinden de anlayan değerli vekillerimizle koordinasyon içerisinde mutlu yarınlar yakındır. ***Böyle bir şansa insanlarımızın ileri seviyede sahip çıkarak bizatihi milletin hizmete ivme kazandıracağına yürekten inanıyorum. Saygılarımla.
Ekleme Tarihi: 12 Ocak 2024 - Cuma
         C. Celalettin Cengiz

Yerel Seçime Doğru, Neden “Cumhur İttifakı” ?

 
***Türkiye’nin kaderiyle özdeşleşmiş AK PARTİ davası da CUMHUR İTTİFAKI ruhu da içi boş, izafi bir söylem değildir. 
 ***Tarih şahittir ki; emperyalist Batı’nın yüz yıldır ülkemize ve milletimize vurduğu prangalardan kurtarmak için Sn.Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan; yerli ve milli duruşuyla Türkiye düşmanlarına karşı çok cepheli “ya öleceğiz, ya olacağız” çizgisinde varoluş  kavgası vermektedir. 
 ***Tarihin derinliklerinden beri mücadelenin hiç bitmediği, rehavet, güç kaybı ve istikrarsızlık gerçekleştiği anda uluslararası arenada akbabaların hazır kıta beklediği çevre coğrafyalarda görülmektedir. 
***Vatan eylediğimiz Anadolu’yu Milli Mücadele ruhuyla, canı pahasına müdafaa etmeye hazır çok neferimiz olduğunu biliyoruz. Bu değerli duruş, Türk Milletinin güçlü yanıdır. 
***Ancak bilinmelidir ki; savaş her zaman cephede değil, bazen diplomaside, bazen ekonomide bazen de farklı sosyal alanlarda olabilmektedir.
—Bu çetin mücadelede mazlumların umudu ERDOĞAN’ın elini ve gücünü zayıflatmak, acaba kime yarar? 
—Böyle bir duruma; direk veya dolaylı sebep olmak milli bir duruş olabilir mi? 
—Bu bir yerel seçimdir, “Belediye Başkanı, Meclis üyesi, Muhtar seçeceğiz” diyerek seçimi basite indirgemek veya nefsi düşünerek farklı bahanelerle fantezi üretmek, ülke gerçeklerinin bir araya getirdiği, Türkiye’nin ali menfaatlerini önceleyen CUMHUR İTTİFAKI ruhunu anlayamamak, büyük fotoğrafı görememek anlamına gelmez mi? 
—Ülkemizde 20 yıl öncesine göre kayıp olarak görülen, özlemi çekilen ne olabilir ki? 
 ***Sözün özü; şayet varsa eksiklik; ki olabilir. Bu eksiklikleri yine CUMHUR İTTİFAKI’nın giderebileceği unutulmamalıdır. 
***Tamda bu eksikliklerin giderilmesi ve yenilerinin gelmesi konusunda; Mut’un yetiştirdiği, Bakan yardımcılığı döneminde başarısı tescilli,  hizmet aşkıyla dolu, çözüm odaklı çalışan, kendisini millete adamış bir değer MKYK üyemiz Sn.Mustafa SEVER var. 
***Mersin’imize pozitif getirisi olacağı çok açık. Merkezi hükümet ve yerel yönetim arasında köprü olup iş üreteceğinden ilçemiz ve bölgemizin sorunlarına sahip çıkacağından zerre şüphe yoktur. Yine teşkilatın mutfağında yetişmiş vatandaşın dilindenden de, derdinden de anlayan değerli vekillerimizle koordinasyon içerisinde mutlu yarınlar yakındır.
***Böyle bir şansa insanlarımızın ileri seviyede sahip çıkarak bizatihi milletin hizmete ivme kazandıracağına yürekten inanıyorum. Saygılarımla.
Yazıya ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve mersinnews.net sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.