Deprem felaketinde yaralanan vatandaşların yakınlarına geçmiş olsun dileklerini ileten Başkan Yılmaz’a, MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek, MHP MYK Üyesi Serdar Soydan ile MHP Mersin İl Başkanı Zeynel Uğur Gölgeli de eşlik etti.

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 10 ilde yıkımlara yol açan 7.7 ve 7.6’lık depremlerin ardından arama ve kurtarma çalışmaları devam ederken, yaralı vatandaşlar da Mersin’e getirilerek tedavi ediliyor.

Başkan Tekin'den Rektör Yaşar'a Ziyaret Başkan Tekin'den Rektör Yaşar'a Ziyaret

Şehir Hastanesi’nde yürütülen çalışmalarla ile ilgili hastane yetkilileriyle görüşen Başkan Yılmaz; “Afet bölgesinde enkaz altından çıkarılan ve durumu ağır olan vatandaşlarımız, kentimizdeki hastanelere getirilerek tedavi altına alındı. Afet bölgesinde AFAD ekipleriyle koordineli bir şekilde çalışan ekiplerimiz de enkazdaki vatandaşlarımızın çıkarılmasına destek veriyor. Belediye olarak imkanlarımızın ölçüsünde hazırladığımız temel ihtiyaç malzemelerinin olduğu ve hemşehrilerimizin de destek verdiği yardım tırlarımızı afet bölgesine gönderdik. Tüm imkânlarımızla depremzedelerin yanındayız. Cenab-ı Allah tüm kardeşlerimizin yar ve yardımcısı olsun. Aklımız, kalbimiz depremzede vatandaşlarımızla” diye konuştu.

MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek de tüm Türkiye’ye geçmiş olsun dileklerini ileterek; “Yaralarımızı hep birlikte sarmak için depremzede vatandaşlarımızın yanındayız” dedi.

MHP MYK Üyesi Serdar Soydan ise; “Tüm ülkemize başsağlığı ve sabır diliyorum. Acımız çok büyük. Temennimiz can kayıplarının artmaması” ifadelerini kullandı.

“Devletimizin tüm imkânlarıyla ve tüm gücümüzle milletimizin yanındayız” diyen MHP Mersin İl Başkanı Zeynel Uğur Gölgeli; “Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ilimizi etkileyen deprem nedeniyle tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” diye konuştu.