Yılmaz; “100 yıl önce Kurtuluş Savaşı’nda olduğu gibi, bu acı günde, dar günde milli mücadele ruhuyla bir araya gelebileceğimizi tüm milletimizle birlikte gösterdik. Dayanışma ruhumuz var oldukça bizi hiçbir güç yenemez” dedi.

Yunus Emre Kültür Merkezi’nde düzenlenen programda gönüllü vatandaşlar da unutulmadı. Başkan Yılmaz, yardım çalışmalarına katılan en küçük gönüllü Nida Yüksel’e de plaket vererek, o küçük yüreği ile gönüllere dokunmasından dolayı teşekkür etti. Yılmaz, belediye personelinin çalışmalarına destek veren belediye meclis üyelerine de teşekkür etti.

Yılmaz, personeline ve tüm katılımcılara seslenerek; “Göreve başlayalı 4 yıl oldu. O günden bugüne 2 buçuk yıl pandemi yaşadık. Pandemiyi atlattıktan sonra 6 Şubat günü saat 4.17’da deprem haberi aldık. Ülkemizi, milletimizi derinden yaralayan kayıplarımız oldu. Depremde hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralananlara acil şifalar diliyorum. Evi, yuvası yıkılan tüm kardeşlerimizin de bir an önce eski günlerine kavuşmasını temenni ediyorum. Deprem saatinden itibaren çalışma arkadaşlarımız, hiçbir zorluğu dikkate almadan çalışmaya başladılar. Saat 5 olmadan Yunus Emre Kültür Merkezimize intikal ettiler. Sayın Valimiz, Kaymakamımız ve Emniyet Müdürümüzle görüşerek Mersin’deki durum ile ilgili istişarede bulunduk. Daha sonra 11 ilimizde gerçekleşmiş olan depremin ağırlığını hissettik. Ve o andan itibaren hep beraber seferberlik ilan ettik” diye konuştu.

Yılmaz: “İlçemizin her noktasında hizmetlerimiz devam edecek” Yılmaz: “İlçemizin her noktasında hizmetlerimiz devam edecek”

Deprem bölgesinden kente gelen depremzedeleri yalnız bırakmadıklarını söyleyen Yılmaz; “Depremzede kardeşlerimize Yunus Emre Kültür Merkezimizde hizmet verdik. Kıymetli Kaymakamımız ve kıymetli kamu personeliyle hizmet etmeye devam ediyoruz. Çok şükür alnımızın akıyla bu çalışmayı gerçekleştirdik. Bunu sizlerle gerçekleştirdik. Depremin ardından yardım tırlarımızı törenle gönderdik. Deprem bölgesinde önce arama kurtarma, daha sonra da enkaz kaldırma çalışmalarına katılan çalışma arkadaşlarımız da kahramanca mücadele ettiler. Allah hepinizden razı olsun. Biz burada bunun için varız. 17 günlük tam kapanma sürecinde yine sizlerle birlikte seferberlik ilan etmiştik. 444 41 33 numaralı telefonumuzu ileterek, ne derdiniz, ne sıkıntınız varsa biz buna çare olalım demiştik. Sizler de görevinizi en iyi şekilde yaptınız. Bu aslında siyaset üstü, milli bir görev. Bizler, toplumda farklı grupların ihtiyaçlarını gören, anlayan, iletişim kuran ve bu ihtiyaçları devletimiz, milletimiz adına karşılayan insanlarız. Bu konuda da çok şükür başarılıyız. Bu şekilde çalışmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Bu seferberliğin yanında olan tüm gönüllü vatandaşlara da teşekkür eden Başkan Yılmaz; “Gönüllü kardeşlerimiz de depremin ilk anından itibaren bizler çağırmadan Yunus Emre Kültür Merkezimizdeki çalışmalara katıldılar. Tüm kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Bu deprem sürecinde dayanışma ruhunun ne kadar yüksek olduğunu gösterdik. Devlet- millet el ele bu süreci atlatıyoruz” şeklinde konuştu.