Çocukları ve gençleri farklı spor dallarıyla buluşturan Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, Toroslar’da yüzme branşında da yetenekli ve başarılı sporcuların yetişmesini hedefliyor.

Alanında uzman yüzme antrenörleri eşliğinde Çukurova Mahallesi’nde bulunan Toroslar Belediyesi Olimpik Yüzme Havuzu’nda verilen temel yüzme eğitimleri, 7-18 yaş grubuna yönelik 3 dönem boyunca, 3’er hafta gerçekleştirilecek.

Vali Pehlivan nükleer enerji bölümü öğrencileriyle bir araya geldi Vali Pehlivan nükleer enerji bölümü öğrencileriyle bir araya geldi

Kurslar; birinci dönem 20 Haziran-14 Temmuz, ikinci dönem 18 Temmuz-4 Ağustos, üçüncü dönem 8 Ağustos -25 Ağustos tarihleri arasında Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri olmak üzere haftada 4 gün verilecek.

Yüzme kursuna katılmak isteyenler, Zeki Ayan Mahallesi’ndeki Belediye ana hizmet binası ile Halkkent Mahallesi’nde bulunan Yunus Emre Kültür Merkezi’ndeki veznelere yatırdıkları 72 TL kayıt ücreti dekontu, kimlik fotokopisi ve 1 adet fotoğrafla birlikte Toroslar Belediyesi Olimpik Yüzme Havuzu’nda kayıtlarını, 5 Haziran Pazartesi gününden itibaren yaptırabilecek.

Her yıl binlerce çocuğun faydalandığı yüzme kursuna katılan kursiyerler için Toroslar Belediyesince bu yıl da servis imkanı sağlanacak. Çocuklar ve gençler, ikamet ettikleri mahallede belirlenen noktalardan servislerle alınarak, yüzme havuzuna getirilecek.

Engelli, gazi ve şehit ailelerinin birinci dereceden yakınları, sadece seçtikleri bir dönem kurstan ücretsiz yararlanabilecek. Toroslar Belediyesi personeli ve çocuklarına da kurs ücreti üzerinden yüzde 50 indirim uygulanacak.